2015

Turnaj o pohár veliteľa PS

III. ročník turnaja v minifutbale Memoriál plk. Ivana  o putovný pohár Veliteľa pozemných síl.

Občianske združenie UN Veteran Slovakia v spolupráci so Ženijným práporom Sereď zorganizovali 26.9.2015 III. ročník turnaja v minifutbale Memoriál plk. Ivana  o putovný pohár Veliteľa pozemných síl.

Plk. Štefan Ivan bol jedným z 42 vojakov, ktorí zahynuli pri návrate z vojenskej misie v Kosove. Lietadlo, ktorým sa vracali domov havarovalo pri maďarskej obci Hejce a tak mala táto vojenská misia tragický koniec. Plukovník Štefan Ivan bol svojou ľudskou statočnosťou  príkladom pre všetkých profesionálnych vojakov a preto vzdávame hold  tomuto plukovníkovi nielen ako príkladnému dôstojníkovi Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ale aj ako človeku a priateľovi, ktorý mal rád šport.

Pred turnajom prebehla  prezentácia činnosti UV VETERAN SLOVAKIA za účasti  JUDr. Renáty  Zmajkovičovej  poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky, prednostky Okresného úradu v Galante Júlii Gálovej, primátora  mesta Sereď  Ing. Martina Tomčányiho , za TRNAVSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ bol prítomný Mgr. Jozef Behul  riaditeľ sekcie riadenia úradu, za UVV  bola prítomná tajomníčka Andrea Královičová. 

Za Pozemné sily OS SR bol osobne prítomný veliteľ  PS OS SR brigádny generál  Ing. Ondřej Novosad.

Po úvodných vystúpeniach sa turnaj  začal za prítomnosti vdovy pani Anny Ivanovej s dcérou na futbalovom areáli žpr Sereď. 

Do súťaže sa prihlásilo šesť družstiev : Ženijný prápor Sereď, Ženijná rota Michalovce, UN Veterán Slovakia spolu so Zväzom vojakov klub Sereď, VÚ 2207 Levice, mesto Sereď a starí páni ŽSR Bratislava. Súťažilo sa o prvé tri najlepšie družstvá, najlepšieho brankára a najlepšieho streleca. Družstvá boli na základe losovania  rozdelené do dvoch skupín, kde sa hralo systémom každý s každým. Hrací čas bol v skupinách 2×10 min. a vo finále 2×15 min. 

Po ukončení podujatia došlo k vyhláseniu výsledkov. Prvé miesto získal: Ženijný prápor Sereď, druhé miesto: Ženijná rota Michalovce a tretie miesto: mesto Sereď. Najlepší strelec Martin Fodosi z družstva žpr Sereď, najlepší brankár Peter Vajsabel z družstva Starí páni ŽSR Braislava.

Aj touto cestou chceme poďakovať  ZV SR klub Sereď za spoluprácu pri zostavovaní spoločného družstva UNVS+ZV SR klub Sereď hlavne  predsedovi  Rudolfovi  Tóthovi,

Ing. Milanovi Kuklišovi, zástupcovi predsedu ZV SR klub Sereď a členovi UNVS, za zabezpečenie účasti dr UNVS+ZV SR klub Sereď a dresov mužstvu,

Slavojovi  Vydarenému, členovi ZV SR klub Sereď, za zabezpečenie dresov pre mužstvo,

Jozefovi Maruniakovi ,členovi  Rady klubu Sereď ZV SR, za spravodlivé rozhodovanie zápasov.

Táto naša spoločná aktivita sa už stala základom pre novodobé tradície a v súčasnosti  je pevným prvkom pre podporu a rozvoj športových, kultúrnych, duchovných a sociálnych potrieb profesionálnych vojakov, vojakov v zálohe a vojnových veteránov.

minifutbal 2015

Občianske združenie UN-VETERAN SLOVAKIA a ženijný Sereď pod záštitou veliteľa Pozemných síl OS SR Vás srdečne pozývajú na III. ročníkv minifutbale

Memoriálu plukovníka Štefana Ivana o putovný pohár veliteľa Pozemných síl OS SR“ 

Turnaj sa uskutoční  dňa 26.9.2015 od 08.00 hod. na futbalovom ihrisku ženijného práporu v priestore kasární Sereď.

Organizácia turnaja , propozície a pravidlá sú prístupné TU.

Guláš pre hráčov a občerstvenie budú zabezpečené
Prihlásiť sa do turnaja je možné najneskôr do 22.9.2015 emailom na adresu: lubomicatek@gmail.com

mobil: 
0949795948

kópia:frantisek.mihalovic@mil.sk 

mobil: 0903820641


Tešíme sa na Vašu účasť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *