2014

II. ročník streleckej súťaže

II. ročníka streleckej súťaže pri príležitosti Medzinárodného dňa príslušníkov mierových síl OSN

Občianske združenie UN-VETERAN SLOVAKIA a ženijný prápor PS Sereď v spolupráci so ZV SR klub Sereď organizovali v mesiaci jún 2014 II.ročník streleckej súťaže v streľbe z pištole pri príležitosti Medzinárodného dňa príslušníkov mierových síl OSN. Medzinárodný deň príslušníkov mierových misií si pripomíname od roku 2003. Predchádzalo tomu prijatie rezolúcie Valného zhromaždenia OSN z decembra 2002, ktorou bol 29. máj ustanovený za Medzinárodný deň mierových síl OSN. Cieľom je vyjadriť hlbokú úctu a vzdať česť vojačkám a vojakom, ktorí v nich prišli o život, alebo boli zranení a v mene svetového spoločenstva poďakovať všetkým mužom a ženám, ktorí v misiách pod modrou vlajkou pôsobili. 

Strelecká súťaž sa uskutočnila dňa 28.6.2014 od 09.00 hod. na strelnici v kasárňach ženijného práporu PS Sereď. Aj keď sa súťaž posunula z dôvodu zaneprázdnenosti (plnenie plánovaných vojenských cvičení) našich vojakov, súťaže sa zúčastnilo celkom 19 družstiev a bezproblémový priebeh súťaže bol organizačne zvládnutý.

Súťažili trojčlenné družstvá a cieľom bolo na šesť rán zasiahnuť terč. Hodnotil sa počet dosiahnutých bodov.  Zbrane a strelivo zabezpečil Ženijný prápor Sereď.

Pre prítomných boli postavené stany, prichystané občerstvenie a na podával sa vojenský guláš. Riaditeľ streleckej súťaže na záver súťaže vyhodnotil najlepšie družstvá a najlepších strelcov a všetkým účastníkom poďakoval za účasť.

Na záver vyhodnotennia strelieb plk.v.v., Ing. Dušan Juhás, vedúci oddelenia starostlivosti o vojenských veteránov a dôchodcov MO SR odovzdal odznak veterána plk. v.v. Miroslavovi Klimekovi, pplk. v.v. Ľubomírovi Mičátkovi, pplk. v.v. Ondrejovi Urbanovi, mjr.v.v. Ivovi Křemekovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *